wrzesień 5, 2019 Aktualności Brak komentarzy

Szanowni Państwo,

Wspólna zabawa, nauka i spotkanie w miłym rodzinnym gronie są świetną okazją, by razem zrobić coś dobrego. Zawód lekarza nieodzownie łączy się z pomaganiem, dlatego chcemy nadać naszemu spotkaniu integracyjnemu jeszcze jeden wymiar – charytatywny. Do programu I Pikniku Rodzinnego dodaliśmy więc jeden punkt. Będzie to aukcja obrazów, z której dochód zostanie przekazany rodzicom sześcioletniego Maksa, cierpiącego na mózgowe porażenie dziecięce i epilepsję lekooporną. Chłopiec wymaga stałej rehabilitacji, a to nieodzownie wiąże się z wydatkami, potrzebuje też nowego wózka inwalidzkiego. Każda złotówka, która trafi do Anny i Łukasza Muchów, ułatwi im walkę o zdrowie syna. Punktem programu, w którym chcemy połączyć zabawę, emocje i nutkę pozytywnej rywalizacji z niesieniem pomocy konkretnej osobie, jest wspomniana aukcja. Przeprowadzi ją Fundacja „I co z tego”, działająca na rzecz osób niepełnosprawnych ruchowo. A oto szczegóły:

FUNDACJA „I CO Z TEGO” OGŁASZA AUKCJĘ OBRAZÓW NA I PIKNIKU RODZINNYM

Aukcja prowadzona będzie na rzecz Fundacji „I co z tego”, zajmującej się pomocą osobom niepełnosprawnym ruchowo ze szczególnym uwzględnieniem chorych na SMA, a konkretnie na pomoc bardzo dzielnemu chłopcu o imieniu Maksymilian i jego rodzicom Annie i Łukaszowi, którzy od pierwszych chwil życia synka walczą o jego życie i zdrowie.

Maksymilian Mucha urodził się w 33. tygodniu ciąży. Po przyjściu na świat przeszedł szereg komplikacji okołoporodowych – takich, jak niedotlenienie, wylew okołokomorowy, sepsa. Lekarze wygrali bitwę o życie Maksa, jednak to nie oznaczało końca walki o jego zdrowie. Chłopiec choruje na mózgowe porażenie dziecięce oraz epilepsję lekooporną. Od pierwszych tygodni życia jest intensywnie rehabilitowany. Codziennie bierze udział w zajęciach ruchowych oraz logopedycznych. Kilka razy w roku, o ile tylko rodzicom Maksa uda się zdobyć fundusze, wyjeżdża na kosztowne turnusy rehabilitacyjne.

Rehabilitacja to nie wszystko – Maks rośnie i potrzebuje nowego wózka inwalidzkiego, a także sprzętu do rehabilitacji. Pieniądze są potrzebne zarówno na bieżącą terapię, której nie można przerywać, jak i na kolejne turnusy rehabilitacyjne. Każdy z nich powoli przynosi poprawę. Liczy się naprawdę każda złotówka!

Aukcja zostanie przeprowadzona podczas I Pikniku Rodzinnego, który odbędzie się 7 września 2019 roku (sobota) przy Pałacu Krobielowice (55-080 Kąty Wrocławskie, ul. Pałac Krobielowice 21), w godzinach 18.00-18.30.

Podczas aukcji w drodze licytacji sprzedane zostaną obrazy należące do darczyńców, wskazane w załączniku nr 1 do regulaminu aukcji.

Udział w aukcji można wziąć osobiście po zapisaniu się i pobraniu numerka.

Regulamin aukcji dostępny jest w siedzibie Fundacji oraz na stronach: icoztego.pl, kodowana.pl, pracodawcyzdrowia.pl oraz fundacja rodzinni.pl (regulamin).