Szanowni Państwo,
Koleżanki i Koledzy,

w imieniu Fundacji na Rzecz Medycyny Rodzinnej we współpracy z Dolnośląską Izba Lekarską, Katedrą i Zakładem Medycyny Rodzinnej, Polskim Towarzystwem Medycyny Rodzinnej oraz Kolegium Lekarzy Rodzinnych zapraszamy na szkolenie warsztatowe dla lekarzy rodzinnych i rezydentów.

Odbędzie się ono w czwartek 16.03.2023r. o godz. 19.00, jak zawsze w Zakładzie Medycyny Rodzinnej przy ul. Syrokomli 1, w sali wykładowej na parterze

Temat: Przewlekła choroba nerek i serca: badania i leki. Nowe kompetencje lekarza rodzinnego

Wykładowca: dr n. med. Łukasz Karpiński – kardiolog

Omawiane zagadnienia:

1. Przewlekła choroba nerek- epidemia XXI wieku
  2. Albuminuria – ważniejsza od eGFR?
  3. Wskaźnik albumina/kreatynina – jak, komu i dlaczego?
  4. Nowe wytyczne KDIGO- praktyczne zalecenia dla lekarza rodzinnego
  5. Jak zapobiegać i leczyć albuminurię?
  6. Niewydolność serca-co nowego w diagnostyce i leczeniu w praktyce lekarza rodzinnego?
  7. BNP/NT-proBNP- kiedy oznaczać i jak interpretować?

Chęć udziału w szkoleniu prosimy zgłosić, jak zawsze, mailem na adres: m.kowalewska@fundacjarodzinni.pl

pozdrawiamy, zapraszamy
Fundacja na Rzecz Medycyny Rodzinnej